Juubeldavad Hansapäevad jätkavad oma pidustustega Tartu kesklinnas ka täna.
Balbiino Lastelaval astuvad üles nii noored muusikud kui vanad tegijad. Kuulda saab Märten Männistet ja perebändi, lasteansamblit Taevastiib ning Nele-Liis Vaiksood ja Olav Ehalat. “Lastele mõeldud tegevused ei lõppe Lastelinnas ja nii toimub Uues Õues ka lastehommik ning Teatri Kodus Piret Pääri muinasjututuba ning õpituba “Väikelapse lood ja laulud,” lisas hansapäevade projektijuht Jaanus Tepomees.

Starmani Toomelaval astuvad päeva jooksul üles Laura Junson & The Jeth, Jarek Kasar ning Liisi Koikson ja Vaikne Esmaspäev. Südaööl avab viimast korda hansapäevade jooksul uksed Starmani öökino, kus linsatub Elmo Nüganeni mängufilm “1944”.

A. Le Coq’i suurepärasel Jõelaval esinevad Torulüroeepika, Triinu Taul, Anu Taul ja Tarmo Noormaa ning Mari Kalkun. “Soovitan külmematel hetkedel pageda Jõelinnas asuvasse sauna, kus leil on päris kuum ja vaade Emajõele imeline,” soovitas Tepomees.

Maitseelamuste linnas saavad mõõtu võtta vorsti grillimise võistlusel “Hansa Worst Master”. Kell 16 toimub Kaarsilla juures heategevuslik palliralli, millega toetatakse Era tänava noortekodu.

Juubeldavad Hansapäevad lõpetab galakontsert “Õhtu Tartus”, kus astuvad üles Laura Remmel, Hannaliisa Uusma, Arno Tamm, Jarek Kasar ning Mari Kalkun, lauljaid saadab noorteorkester Reaalmažoor. “Galakontsert on pühendatud Hansapäevade 20. sünnipäevale ning see on kuulajatele tasuta,” selgitab Tepomees.

Kohtume Hansapäevadel!