iga päev on hansa päev

Head hansapäevalised

siit- ja sealtpoolt Emajõge!

Suvine Tartu toob iga päev linnatänavatele tuhandeid tartlasi ja meie linna tuiksooned on varavalgest hilisõhtuni täis nii meie kui ka külaliste keelt, naeru ja avastamisrõõmu. Kõik on koos. See on Tartu võlu, et kõik on koos. Ja isegi siis, kui Tartusse satutakse võõrana, on siinsed tegevused, linnamiljöö ja silmaga haaratavus selleks, mis avab südames tunde, et ollakse sõpradega, ollakse perega.

Sellesuviste hansapäevade juhtlauseks on „Perega koos!“ ja hansalinnad ongi ühtne pere, üle Euroopa ja üle sadade hansalinnade. Hansalinnade võlu on ka tänases päevas ikka see üksteiseni jõudmine, olgu eesmärgiks siis kunagised ärilised reisisihid või tänased head kultuurireisid hansalinnast hansalinna. Just viimast saab Tartu soovida ja soovitada peredele üle terve ilma, sest Tartus on maailma ägedaimad muuseumid, festivalid, pargid, miljööväärtuslikud linnaosad ja vaimsus kõige selle kohal. Nii ka meie traditsioonilised hansapäevad, mis toovad Tartusse inimesi üle terve Eesti, üle terve Euroopa – et olla perega koos.

Tartus on igal aastaajal hansapäevad, iga päev on hansa päev, sest hansaliikumise vaim ei jäta meid päevakski maha – Tartu väravad nii õhus, veel kui ka maal on avatud ja meil on rõõm, kui tee meie juurde taas leitakse ja siit midagi uut ja põnevat avastatakse. Tulge koos perega, olge koos perega!

Rõõmsaid hansapäevi!

Urmas Klaas

Tartu linnapea