L, 9. juulil kell 10-20

P, 10. juulil kell 10-18

Tartusse tulevad sajad kaupmehed, kes pakuvad erinevatest materjalidest tehtud omapäraseid käsitöötooteid, valmistavad kohapeal maitseelamusi pakkuvaid roogi ja tutvustavad oma käsitööoskusi. Võrreldes eelmise aastaga on palju uusi kauplejaid, kes ei ole varem Tartu hansalaadal osalenud. Külastaja saab valida käsitsi valmistatud toodete hulgast midagi vajalikku, huvitavat või lihtsalt naljakat. Hansalaat seob erinevad ajastud üheks suureks aegade, linnade, kultuuride ja kauplemise peoks ning paneb Tartu hansapäevad melust ja rõõmust pakatama.

Hansalaat toimub Küüni tänaval, Raekoja platsil, Kaubahoovi platsil, Uueturu pargis ja Rüütli tänaval.

Hansatoidud

 

Arvukates toitlustuskohtades Poe tänaval ja Raekoja platsil on võimalik nautida erinevaid kohalikust toorainest valmistatud sööke. Pakutakse eesti talupoja- ja nüüdisaegse köögi ning setu toite. Proovida saab sibulasuppi, suulliimi, hernesuppi, ürtidega talleliha, sütel küpsetatud vardaliha ning erinevaid kala- ja vokiroogi.

Maiustada saab ökosuhkruvati, röstitud mandlite ja ahjusoojade pagaritoodetega.

Kojuviimiseks pakutakse suures valikus suitsutatud ja vinnutatud kala, ulukilihast vorste, kitsejuustu, käsitööleibu, karaskeid ning kodus valmistatud õlut ja kalja.

 

Talurahvaturg

Talurahvaturult (Küüni tänava lõpus, Uueturu tänava otsal) saab osta kodumaist värsket mett ja meetooteid, värskelt hapendatud kurki, maasikaid, tomateid, hernekaunu, mahepõllunduse tooteid, taime- ja marjateesid, ravimtaimi ja ürte, astelpajutooteid, talukaupa ja talukosmeetikat.

Hansalaada lasteala kerkib Küüni tänava parki ning ootab kõiki lapsi mängima, hüppama ja lõbusalt aega veetma.