9. ja 10. juulil toimuvad järjestikuselt 21. Tartu Hansapäevad, mis sel aastal kannavad pealkirja „Perega koos!”, mis toovad suviseks nädalavahetuseks Tartusse esinema nii tuntud artistid, laadakauplejad ning avatakse mitmed teemalinnad.

Tartu Hansapäevadel saab armastatud artiste kuulda Decto Raelaval, kus kahel päeval astuvad üles paljud muusikalised kooslused. „Festivali jooksul esineb seal nii palju eriilmelisi artiste – Silver Sepp, Vaiko Eplik ja Eliit, ansambel Rüüt ja Svjata Vatra – et iga hanspäevaline leiab endale kindlasti meelepärase kontserdi,” lubab festivali projektijuht Jaanus Tepomees.

Traditsiooniliselt on Toomemäel end sisse seadnud Lastelinn koos Pet City Lastelavaga, mis täitub suuremate ja väiksemate artistidega. „Pet City Lastelava peaesinejad on Eeva ja Villu Talsi, aga eriline heameel on selle üle, et Lastelinnas on end sel aastal avanud väga paljud töötoad, kus saab õppida näiteks žongleerima, meisterdama või harjutada oma lemmikraamatu ettelugemist lugemiskoertele,” selgitab Tepomees. Lisaks Lastelinnale avab end Tartu Ülikooli muuseumi ning Tartu Tähetorni juures ka Teaduslinn, mille kava on ühtaegu õpetlik kui lustiline. Kolmel hilisõhtul linastuvad Starmani öökino seansid, kus näidatakse viimase aasta populaarseid eesti filme. „Meie pika-aegse öökino partneri Starmani abiga linastuvad Toomemäe varemete vahel „Must alpinist”, „Polaarpoiss” ning „Päevad, mis ajasid segadusse”,” tutvustab Tepomees.

Tasku keskuse juures asuvas Raualinnas saavad külalised uudistada selleks päevaks kohale sõitnud ligi poolsadat vanaautot, lisaks toimuvad Raualinnas amatöörrammumeeste ning lastele mõeldud minirammumeeste võistlus. Küüni ja Rüütli tänaval seab end sisse rikkalik Hansalaat, kus osaleb rohkem kauplejaid, kui varasematel aastatel.

Tartu Hansapäevad „Perega koos!” toimuvad 9. ja 10. juulil Tartu kesklinnas. Rohkem infot www.hansapaevad.ee .