L, 11. juuli 10–18
P, 12. juuli 10–17

 

Tartu hansapäevad tähistavad sel suvel juba kahekümnendat juubelit ja ka Teaduslinnal on esimene väiksem tähtpäev käes. Viiendat korda järjest kutsub Teaduslinn kõiki noori ja vanu Toomele, kus on võimalik osa saada Tartu Ülikooli ja eesti teaduse rikkalikust minevikupärandist ning tänastest tegemistest. Selgi korral on Teaduslinna tegevused koondunud kahe linnapildis märgilise hoone – keskaegse toomkiriku ja UNESCO maailmapärandisse kuuluva tähetorni – ümber. Lisaks Teaduslinnale on ümmargune tähtpäeva tähistada ka Struve geodeetilisel kaarel, millel täitub 10 aastat UNESCO maailmapärandi nimistus. Sellest tulenevalt on Tartu tähetorni juures toimuvad tegevused inspireeritud just Struve kaarest ning seotud peamiselt maamõõtmise ja astronoomiaga. Läbi mänguliste tegevuste tutvustatakse nende silmapaistvate teaduste olulisust nii minevikus kui tänapäeval.

Juubeldavate hansapäevade Teaduslinnast leiab palju huvitavat ning mitmekesist tegevust. Muuhulgas saab siia koondunud muuseumides heita pilgu minevikumaailma. Samuti toovad erinevad teadusasutused meie ette tänapäevaseid saavutusi ning tutvustavad ka tulevikule olulisi innovaatilisi ideid! Keeruline teadusmaailm muutub siinsete töötubade, programmide ja esitluste abil palju lihtsamaks, arusaadavamaks ja kaasahaaravamaks. Teaduslinnas on võimalik tutvuda satelliitkaugseire, marsimaja, tehislihaste ning uudsete korrosioonivastaste materjalidega, meisterdada roboteid, osaleda Psühhobussi ajueksperimentides, vaadata AHHAA teadusteatrit, kohtuda saatest “Rakett 69” tuntud võistlejatega, võtta osa Hullu Teadlase eksperimentidest ja meisterdamistubadest ning teha palju muud põnevat! Täpsem kava Tartu Ülikooli muuseumi kodulehel www.muuseum.ut.ee

Lisaks kaasahaaravatele tegevustele aitavad Teaduslinnas meeleolu luua ja seda üleval hoida erinevad artistid, kes astuvad ülesse toomkiriku varemetesse kerkival Toomelaval. Siit ei tasu lahkuda öösekski, sest selgi aastal seab end Toome varemete vahel sisse aina enam populaarsust koguv öökino.

Traditsiooniliselt on suur osa Teaduslinna tegevusi huvilistele tasuta.
Kohtume Toomel!
Leia Teaduslinn kaardilt (NB! Osa teaduslinna tegevusi on koodunud ka Toomemäel Tähetorni ümber):

Screen Shot 2015-06-30 at 10.54.03

(Kliki, et vaadata suuremalt)