1. ja 12. juulil toimuvad Tartus “Juubeldavad Hansapäevad”, mis on sel korral eriti meeleolukad, sest tähistatakse Tartu Hansapäevade 20. sünnipäeva.

Selleks nädalavahetuseks muutub Tartu kesklinn keskaegse hõnguga alaks, kus saab nautida kohalikust toorainest tehtud toitu, õppida uusi oskuseid erinevates töötubades, külastada lõpmatult kõlavaid kontserte ning veeta nii suurte kui väikeste sõpradega lõbusalt aega. Tartu Hansapäevade projektijuhi Jaanus Tepomehe sõnul lähtutakse festivali juures sünnipäeva-tundest. “Me soovime, et kõik külastajad saaksid festivali jooksul kõhu head ja paremat täis, head muusikat kuulata, huvitavaid tegevusi nautida ning ei loomulikult puudu ka üllatused – just nagu ühel lõbusal sünnipäeval,” seletas Tepomees.

Juubeldavatel Hansapäevadel seavad end üles mitmed teemalinnad ning tegevust jätkub neis lõputult. Näiteks Teaduslinnas on võimalik heita pilk minevikumaailma, vaadata tänapäeva ning kiigata tulevikku koos erinevate teadlastega. Toomelaval seavad end õdusas miljöös üles säravad artistid ning sumedatel suveõhtutel saab nautida välikino Eesti uute suurepäraste filmidega. Lastelinna tegevused koonduvad sel aastal “mängu” ümber – mängitakse lauamänge, spordimänge, osavusmänge ja meisterdatakse koos palju põnevat. Lastelinnast ei puudu ka loomade rantšo, kus Hansapäevade pisemad külalised saavad tutvust teha loomadega, kellega igapäevaselt kokku ei puututa.

Tartu Hansapäevade projektijuhi Jaanus Tepomehe sõnul on ta väga elevil, sest üle aastate on hanspäevadel ligipääs Tartu hansalinna sümbolile – Emajõele. “Juubeldavate Hansapäevade pidustuste raames on end avanud ka Jõelinn, kus Lodjakoja Jõekohvikus valminud erakordsel laval saab kuulata mõnusaid kontserte ning õhtuti nautida rütmikaid tantsuõhtuid. Lisaks on jõe äärde koondunud vahvad käsitöölised ning Hansapäevadel populaarne Posijate telk, kus ravituks saavad ka kõige ootamatumad tervisehädad,” ütles Tepomees.

Pirogovi platsil seab end üles Maitseelamuste linn, kus hooajaliselt värskest ja kohalikust toorainest pakutakse suupäraseid maitseelamusi. Tasku küljel seab end üles Raualinn, kus sel aastal toimub amatöör-rammumeeste karikasari, mille võitja saab automaatselt professionaalseks rammumeheks. Ka pisemad noormehed saavad jõudu katsuda mini-rammumeeste võistlusel.

Loomulikult ei puudu õigetelt Hansapäevadelt ka Hansalaat, mis ka sel korral oma kauba Tartu kesklinnas laiali laotab. Kaupmehed, kes soovivad Hansalaadal oma toodanguga kaubelda, saavad end registreerida Tartu Hansapäevade kodulehel.